środa, 24 kwiecień 2024 17:37

3 powody niepowodzeń nowych przedsiębiorców

Bycie świetnym w swojej pracy nie oznacza automatycznie sukcesu w prowadzeniu własnej firmy. Wiele osób myśli: "Jestem dobry w tej pracy, więc powinienem założyć własny biznes". Kiedy jednak skaczą na głęboką wodę przedsiębiorczości na pełny etat, odkrywają, że naprawdę nie są na to gotowi.

Telefónica, jeden z gigantów telekomunikacyjnych, obchodziła swoje setne urodziny galą w Teatro Real w Madrycie, z udziałem króla Filipa VI i innych znaczących gości. Wydarzenie to zostało zorganizowane w sposób, który podkreślało bogatą historię firmy oraz jej wkład w rozwój technologii komunikacyjnej w Hiszpanii i na świecie.

niedziela, 14 kwiecień 2024 18:49

Czy Starlinki na pewno sie opłacają Muskowi?

Elon Musk, założyciel i CEO SpaceX, zwiększył przychody firmy o ponad 500 procent w ciągu pięciu lat, głównie dzięki sukcesowi usługi internetu satelitarnego Starlink. Jednakże nowe raporty kwestionują opłacalność tego przedsięwzięcia.

Firmy Uber i Lyft ogłosiły, że opóźnią swoje planowane wyjście z Minneapolis po tym, jak władze miasta zdecydowały w środę o przesunięciu terminu wprowadzenia podwyżki płac dla kierowców o dwa miesiące. Rada Miasta Minneapolis jednogłośnie zagłosowała za wprowadzeniem nowej ustawy 1 lipca zamiast 1 maja. Niektórzy członkowie rady stwierdzili, że daje to więcej czasu innym firmom oferującym usługi przewozowe na ustabilizowanie się na rynku przed potencjalnym wyjściem Ubera i Lyfta oraz daje szansę prawodawcom Minnesoty na uchwalenie ogólnokrajowych przepisów dotyczących wynagrodzeń dla kierowców.

McDonald's, znany na całym świecie gigant fast food, znów zaskakuje. Tym razem firma postanowiła wykorzystać swój najbardziej charakterystyczny element - zapach frytek - w najnowszej kampanii reklamowej w Holandii, zatytułowanej "Pachnie jak McDonald's".

W ostatnim czasie doszło do niepokojącego zdarzenia w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), gdzie wrażliwe dane osobowe prawie 300 płatników składek – w większości osób fizycznych – wyciekły na skutek złamania wewnętrznych procedur bezpieczeństwa. Informacje takie jak numery PESEL, numery dowodów osobistych oraz dane rachunków bankowych stały się niekontrolowanie dostępne poza strukturami instytucji. Wydarzenie to wywołało znaczne zaniepokojenie zarówno wśród osób, których dane dotyczyły, jak i wśród opinii publicznej, obawiającej się o swoje bezpieczeństwo w cyfrowym świecie.

Strona 1 z 5