Zdecydowałeś się na wynajem mieszkania? Początkowo wszystko układało się świetnie, ale z czasem Twoje relacje z najemcą stały się dalekie od ideały? Masz trudność z uzyskaniem opłaty za wynajem, a jednocześnie Twój lokator nie chce się wyprowadzić? Rozwiązaniem problemu jest w takiej sytuacji skup nieruchomości z lokatorem. To profesjonalna usługa – decydując się na skorzystanie z niej, skutecznie pozbędziesz się problemu. Pamiętaj, że jest ona w pełni legalna – jeśli sprzedaż nieruchomość z lokatorem, nie popełnisz przestępstwa.

środa, 21 luty 2024 16:52

Przekształcenie podatku katastralnego

Ministerstwo Finansów w Polsce rozważa znaczące zmiany w podatku od budowli i garaży, co może przynieść nową formę opodatkowania nieruchomości. Wśród analizowanych propozycji jest również "śmielsza reforma" podatku katastralnego, na którą czekają właściciele nieruchomości.

Wprowadzenie nowelizacji Ustawy Prawo Budowlane od kwietnia tego roku oznaczać będzie istotne zmiany na rynku nieruchomości. Deweloperzy oraz właściciele indywidualni nie będą mogli sprzedać swoich posiadłości bez świadectwa energetycznego budynku. Ta zmiana wpisuje się w coraz większe znaczenie, jakie odgrywa energetyczność oraz typ ogrzewania na rynku mieszkaniowym - informują eksperci.

środa, 14 luty 2024 13:40

Zmiany dla właścicieli fotowoltaiki!

Minister Klimatu i Środowiska, Paulina Hennig-Kloska, ogłosiła planowane zmiany w systemie rozliczeń prosumentów, mające na celu poprawę opłacalności instalacji fotowoltaicznych. Nowy system, net billing, zastąpił dotychczasowy net metering, co spotkało się z mieszanymi reakcjami wśród użytkowników.

czwartek, 23 luty 2023 13:39

Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Co zrobić jeśli cena za twoją nieruchomość nie jest wygórowana, a jednak nikt nie jest zainteresowany jej kupnem? Zastanów się, czy nie popełniłeś podstawowych błędów i nie przygotowałeś odpowiednio mieszkania do sprzedaży. Czasami kilka niewielkich zmian potrafi znacząco zmienić wrażenie, jakie nieruchomość wywiera na oglądających.

Jak poprawić wygląd mieszkania?

Potencjalni klienci zwracają uwagę na wiele szczegółów. Jednak najważniejsze aby twój lokal wywarł na nich dobre pierwsze wrażenie. Dlatego zrób generalne porządki w mieszkaniu. Pozbądź się mebli i rzeczy, które zagracają wnętrze. Dzięki temu mieszkanie optycznie będzie wyglądało na bardziej przestronne. 

Warto zadbać o dobre oświetlenie. Zwłaszcza jesienią i zimą, gdy więcej oglądających będzie w godzinach popołudniowych i wieczornych. Jasne światło sprawi, że mieszkanie będzie odbierane jako większe. Wrażenie świeżości podkreśli kilka roślin doniczkowych lub bukiet kwiatów. Pamiętaj, żeby fotografować mieszkanie dopiero wtedy, gdy wnętrze jest już gotowe do sprzedaży.

Zadbaj o drobne naprawy

Cieknący kran lub niedziałające oświetlenie w szafie z pewnością nie zachęcą do kupna oglądających mieszkanie. Do wielu usterek domownicy się przyzwyczajają, ale osoba, która pierwszy raz widzi nieruchomość, szybko zauważy wszelkie niedociągnięcia. Z pewnością wpłynie to na podjęcie decyzji o zakupie lub skłoni do zaproponowania niższej ceny za mieszkanie. 

Zadbaj o sprawie działającą hydraulikę w łazience i kuchni. Krany nie mogą przeciekać, a spłuczka w toalecie musi być sprawna. Sprawdź, czy w całym mieszkaniu działa oświetlenie, nawet w takich miejscach, jak szafa wnękowa, czy lampka nad lustrem. Przyjrzyj się również, czy wszystkie szafy i szuflady można bez problemu otworzyć, a uchwyty są stabilne. Wystarczy dokręcić wkręty i wyregulować zawiasy, aby pozbyć się większości usterek dotyczących mebli.

 

 
czwartek, 23 luty 2023 13:25

Porady dotyczące dekoracji nowego biura

Zakładanie firmy często jest równoznaczne z rozpoczęciem pracy w nowym miejscu. Poza optymalizacją przestrzeni i efektywną organizacją ważne jest, aby zadbać o wygląd i atmosferę lokalu. Przyjrzyjmy się kilku wskazówkom dotyczącym dekorowania nowego biura i stwórzmy miejsce, które jest równie przyjemne, co produktywne, dla Ciebie i Twojego zespołu.

Strona 1 z 2