piątek, 19 kwiecień 2024 17:04

Niemcy nowym rajem podatkowym dla najbogatszych

Najnowsze badania przeprowadzone w Niemczech rzucają nowe światło na system opodatkowania w tym kraju, ujawniając, że najzamożniejsi obywatele płacą znacznie mniej podatków niż przeciętni mieszkańcy. Wyniki te stawiają Niemcy w roli podatkowego raju, przewyższającego nawet Szwajcarię, która dotąd była uważana za lidera w tej kategorii.

Policja regionalna Peel poinformuje w środę rano o szczegółach i aresztowaniach związanych z ubiegłorocznym skokiem na złoto, do którego doszło na międzynarodowym lotnisku Pearson w Toronto. Przedstawione informacje są rezultatem współpracy z amerykańskim Biurem Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej i Materiałów Wybuchowych.

wtorek, 09 kwiecień 2024 17:45

Guelph: Mieszkaniec wygrywa 100 000 $ w Lotto

Liang Chen, mieszkaniec Guelph, doświadczył niezwykłego zwrotu wydarzeń, gdy poprawnie wytypował ostatnie sześć spośród siedmiu liczb Encore w losowaniu Lotto 6/49 w lutym, zgarniając w ten sposób 100 000 dolarów. To wydarzenie wstrząsnęło lokalną społecznością, a historia Chen'a stała się tematem rozmów w całym mieście.

W największym dotąd przechwycie przemytu złota w Hongkongu władze miasta zarekwirowały szacowane 10,7 miliona dolarów wartości tego cennego kruszcu, który był ukryty jako części maszyn wysyłane do Japonii. To historyczne odkrycie stanowi kolejny dowód na rosnące wyzwania związane z przemytem w regionie, a także skomplikowaną naturę działań przestępczych mających na celu uniknięcie kontroli celników.

Rząd federalny Kanady planuje uruchomić fundusz ochrony czynszów o wartości prawie 1,5 miliarda dolarów. Jego celem jest udzielanie pożyczek i dotacji organizacjom non-profit na zakup jednostek wynajmowych w celu utrzymania przystępnych cen.

Ministerstwo Finansów intensywnie pracuje nad nowymi definicjami budynków i budowli w podatku od nieruchomości, reagując na wyroki Trybunału Konstytucyjnego oraz wystąpienie Rzecznika Praw Obywatelskich. Planowane zmiany mają zapewnić klarowność w przepisach podatkowych oraz zachować równowagę pomiędzy interesami podatników a potrzebami gmin.

Strona 1 z 6