wtorek, 16 kwiecień 2024 18:15

Jak zapamiętać nazwiska?

W dzisiejszym szybkim tempie życia, kiedy technologia coraz bardziej zdominowała nasze codzienne interakcje, często spotykamy się z trudnościami w zapamiętywaniu nazwisk osób, które spotykamy. Dlaczego tak się dzieje i czy istnieją skuteczne metody, aby poprawić tę umiejętność? Odpowiedzi na te pytania poszukuje Carmine Gallo, instruktor z Harvardu i autor książki „The Bezos Blueprint”.

piątek, 15 marzec 2024 13:45

Akcje LPP w dół!

Polski gigant odzieżowy LPP przeżywa trudne chwile na giełdzie, ponosząc straty po opublikowaniu raportu przez Hindenburg Research. Akcje spółki gwałtownie spadły o ponad 20 proc., zmuszając firmę do wydania oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. W raporcie opublikowanym przez Hindenburg Research w piątek, firma poinformowała o zajęciu krótkiej pozycji na akcjach LPP.

czwartek, 14 marzec 2024 11:15

Tesla Giga Berlin ponownie uruchomiona

Gigafabryka Tesli koło Berlina stała się obiektem sabotażu, gdy aktywiści przeciwni rozbudowie zakładu podpalili słup energetyczny, co spowodowało awarię zasilania. Incydent ten miał miejsce 5 marca, kiedy grupa osób krytykujących plany rozwoju fabryki Tesli obozowała w pobliskim lesie. Skutkiem pożaru było uszkodzenie linii wysokiego napięcia, co doprowadziło do wyłączenia prądu w fabryce oraz części Berlina i miejscowości Erkner.

Wtorkowa decyzja Parlamentu Europejskiego o przyjęciu tzw. dyrektywy budynkowej stanowi przełomowy moment dla właścicieli budynków oraz dla ochrony środowiska. Nowe przepisy zakładają rewolucję w budownictwie, wymuszając remonty oraz wycofanie pieców na węgiel i gaz. Zmiany te mają na celu redukcję zużycia energii oraz emisji gazów cieplarnianych, a także promowanie budownictwa zeroemisyjnego.

Wprowadzenie odpisu podatkowego w związku z instalacją przydomowego magazynu energii może stać się rzeczywistością w Polsce już w 2025 roku - taką deklarację złożyła minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska podczas wystąpienia w Sejmie.

piątek, 08 marzec 2024 16:54

UOKiK nałożył karę na Dr Smile Polska

 Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) ogłosił nałożenie kary w wysokości prawie 3,5 mln złotych na spółkę Dr Smile Polska za szereg nieprawidłowości w zawieraniu umów z klientami. Konsultanci wykorzystywali manipulacyjne techniki, takie jak presja czasu, w celu nakłonienia konsumentów do szybkiego podpisania umowy, nie dając im możliwości zastanowienia się.

Strona 1 z 7