poniedziałek, 24 czerwiec 2024 21:16

Apple narusza ustawę o rynkach cyfrowych

Komisja Europejska oskarżyła Apple o naruszenie przepisów nowej ustawy o rynkach cyfrowych (DMA). Regulacje te mają na celu ograniczenie dominacji technologicznych gigantów i zapobieganie monopolizacji rynku.

W kontekście działań na rzecz różnorodności, równości i włączenia (DEI) w miejscu pracy, firmy często podkreślają swoje zaangażowanie w genderową różnorodność w zarządach bardziej niż faktycznie ją osiągają.

Chińskie przedsiębiorstwa motoryzacyjne wezwały rząd w Pekinie do podwyższenia ceł importowych na samochody z Unii Europejskiej do 25%, jeśli blok handlowy wprowadzi taryfy na pojazdy z Chin. Informację tę podały chińskie media państwowe.

poniedziałek, 17 czerwiec 2024 21:45

Zmiana struktury OpenAI na model for-profit

OpenAI, firma znana z rozwoju sztucznej inteligencji, może wkrótce przejść istotne zmiany w swojej strukturze zarządzania. CEO Sam Altman zasugerował możliwość przekształcenia organizacji w for-profit benefit corporation. Dodatkowo, emerytowany generał Paul Nakasone, były dowódca U.S. Cyber Command i dyrektor National Security Agency (NSA), dołączył do zarządu OpenAI.

Bank Wells Fargo zwolnił kilkunastu pracowników za symulowanie aktywności na klawiaturze w celu udawania, że pracują, co rodzi pytania o efektywność pracy zdalnej oraz tzw. ciche wakacje. To wydarzenie zwraca uwagę na kontrowersje związane z hybrydowymi i zdalnymi modelami pracy, które stały się powszechne po pandemii.

Strona 1 z 11