sobota, 20 kwiecień 2024 16:46

Duże banki z utrudnieniami w weekend

Nadchodzący weekend 20-21 kwietnia 2023 przyniesie poważne utrudnienia dla klientów siedmiu banków, w tym kilku największych na rynku. Przerwy techniczne zaplanowane przez te instytucje wpłyną na dostępność podstawowych usług bankowych, takich jak bankomaty, płatności kartami, Blik oraz przelewy internetowe.

czwartek, 21 marzec 2024 19:15

Zmiany w Narodowym Banku Szwajcarii

W ostatnim czasie, na arenie międzynarodowej ekonomii, nastąpiły istotne zmiany w podejściach banków centralnych do polityki pieniężnej. W centrum uwagi znalazły się działania Banku Anglii oraz Narodowego Banku Szwajcarii, które posłużyły jako barometr nastrojów i potencjalnych kierunków zmian w globalnym systemie finansowym. Decyzje te odzwierciedlają złożoność wyzwań, przed którymi stoją gospodarki na całym świecie, zwłaszcza w kontekście walki z inflacją i jednoczesnego stymulowania wzrostu.

poniedziałek, 11 marzec 2024 14:56

Złoty umacnia się: analiza kursów walut

Od początku marca obserwujemy kolejne umocnienie polskiego złotego, które zyskuje na wartości w stosunku do euro, dolara amerykańskiego i franka szwajcarskiego. Wydarzenia na rynku walutowym, w tym spadający kurs EUR/PLN, odzwierciedlają zmieniające się warunki globalne i lokalne, które wpływają na wartość naszej waluty.

Szef Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB), Thomas Jordan, ogłosił, że jesienią tego roku ustąpi ze stanowiska, kończąc tym samym okres nieprzerwanej prezydentury, która trwała od 2012 roku. 61-latek przewodził bankowi centralnemu od stycznia 2012 roku, w trakcie najbardziej burzliwego okresu w 117-letniej historii SNB.

poniedziałek, 26 luty 2024 13:33

Wzrost liczby wyroków w sprawach frankowych

Według danych ze wszystkich sądów okręgowych w Polsce, liczba wyroków w sprawach frankowych wzrosła o 74 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. W ubiegłym roku ogłoszono blisko 40 tysięcy wyroków, co wskazuje na zwiększone obciążenie sądów. Eksperci wskazują jednak na dłuższy czas trwania postępowań jako kluczowy czynnik tego wzrostu.

wtorek, 13 luty 2024 14:54

Czym jest zdolność kredytowa?

Zdolność kredytowa to podstawa w procesie ubiegania się o kredyt. Od tego, czy otrzymasz kredyt na wymarzone mieszkanie czy inne dobra, często zależy twoja zdolność kredytowa. Dowiedz się, jakie czynniki na nią wpływają, jak ją sprawdzić i jak ją polepszyć. Zdolność kredytowa to twój potencjał do spłaty kredytu z odsetkami. Banki biorą ją pod uwagę, aby ocenić, czy będziesz w stanie spłacać raty terminowo. Wysoka zdolność kredytowa otwiera drzwi do kredytów na nieruchomości, samochody czy pożyczki gotówkowe. Z kolei niska może zniweczyć twoje plany finansowe.

Strona 1 z 2