czwartek, 16 luty 2023 16:57

Domy z prefabrykatów Wyróżniony

dom z prefabrykatów dom z prefabrykatów pixabay

Własny dom to marzenie niejednej rodziny. Na szczęście dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w budownictwie, posiadanie własnego domu jest dla wielu coraz bardziej realne. Obecnie coraz więcej firm budowlanych oferuje domy wykonane z prefabrykowanych ścian betonowych, które są tańsze niż domy tradycyjne.

 

Czym właściwie są domy z prefabrykatów?

Na rynku nieruchomości coraz częściej znaleźć można oferty sprzedaży domów wykonanych z prefabrykatów. Oznacza to, że budynki powstały ze stworzonych wcześniej elementów, które zostały dostarczone na plac budowy i tam złożone w całość. Rozwiązanie to można porównać do klocków.

Prefabrykowane ściany betonowe znacząco skracają czas trwania budowy, co przekłada się na dużo niższe jej koszty. Powstają one w specjalnych pomieszczeniach, w których panuje klimat przyspieszający wiązanie się betonu z którego są wykonane. Ściany są odlewane w specjalnych formach, dlatego można je dopasować pod każdy projekt domu indywidualnie. To znacząco ułatwia prace wykończeniowe budynków.

Zalety domów z prefabrykatów

Domy wykonane z prefabrykowanych ścian betonowych nie odbiegają od tych tradycyjnych pod względem jakości czy wyglądu. Z uwagi na to, że ściany odlewane są pod każdą budowę indywidualnie, możliwe jest wykonanie gotowych już otworów pod okna czy też pod instalacje. To niesamowicie usprawnia prace wykończeniowe.

Ściany z prefabrykatów są wykonywane z betonu konstrukcyjnego czy styrobetonu. To w połączeniu z odpowiednio dobranym zbrojeniem tworzy stabilną całość.

Decydując się na zakup domu z gotowych elementów warto wziąć pod uwagę, że prefabrykowana ściana jest zdecydowanie cieńsza od ceglanej. Oznacza to, że przyszli właściciele zyskują kilka dodatkowych metrów powierzchni użytkowej.

Należy jednak pamiętać, że ściany prefabrykowane, choć są znacząco lżejsze od tych ceglanych, wymagają specjalistycznego transportu na teren budowy. To z kolei wiąże się ze sporymi kosztami. Jednak z uwagi na dużo szybszy czas powstawania takiego domu, koszty transportu nie są aż tak straszne. Dlatego coraz więcej osób decydując się budowę własnego domu, decyduje się na gotowy dom z prefabrykatów.

Domy z prefabrykatów cieszą się coraz większym zainteresowaniem na rynku nieruchomości. Wykorzystanie gotowych elementów ścian do zbudowania domu sprawia, że koszt samej budowy jest znacząco niższy, a czas jej trwania, krótszy. Dlatego nikogo już nie dziwi rosnące zainteresowanie takim właśnie rozwiązaniem.