czwartek, 29 luty 2024 16:50

Jak pozbyć się nieruchomości z lokatorem?

Nieruchomość Nieruchomość Pixabay

Zdecydowałeś się na wynajem mieszkania? Początkowo wszystko układało się świetnie, ale z czasem Twoje relacje z najemcą stały się dalekie od ideały? Masz trudność z uzyskaniem opłaty za wynajem, a jednocześnie Twój lokator nie chce się wyprowadzić? Rozwiązaniem problemu jest w takiej sytuacji skup nieruchomości z lokatorem. To profesjonalna usługa – decydując się na skorzystanie z niej, skutecznie pozbędziesz się problemu. Pamiętaj, że jest ona w pełni legalna – jeśli sprzedaż nieruchomość z lokatorem, nie popełnisz przestępstwa.

 

Czym jest skup nieruchomości z lokatorem?

Skup nieruchomości z lokatorem to usługa skierowana do wszystkich chcących sprzedać dom lub mieszkanie w trakcie wynajmu. Oznacza to, że właściciel nie musi wypowiadać umowy najmu, aby pozbyć się nieruchomości. Usługa taka wiąże się z pewnym ryzykiem, co oznacza, że liczba firm mających ją w swojej ofercie jest niewielka. Do tych, z których usług warto skorzystać zalicza się bez wątpienia Skup Walor. To doświadczona firma ciesząca się doskonałą opinią wśród klientów i bogatym doświadczeniem. Jej pracownicy doskonale wiedzą, jak przeprowadzić skup nieruchomości z lokatorem, aby zrobić to szybko i bez zbędnych problemów.

Co zrobić, chcąc sprzedać nieruchomość z lokatorem?

Jeśli chcesz sprzedać wynajętą nieruchomość, musisz przede wszystkim skontaktować się z firmą prowadzącą skup. Przygotuj się do rozmowy z pracownikiem – pamiętaj, że podać będziesz musiał informacje dotyczące nieruchomości. Do tych najważniejszych zalicza się:

  • lokalizację;
  • metraż;
  • stan techniczny.

Istotne są też dane dotyczące lokatora, a także umowy, jaką podpisałeś przy wynajmie. Wszystkie dane zostaną przeanalizowane, po czym zostanie Ci przedstawiona oferta kupna. Pamiętaj, że zawsze możesz ją negocjować. Jeśli zaakceptujesz zaproponowane Ci warunki, pozostaje jedynie złożyć podpis na umowie. Pieniądze zostaną Ci przekazane naprawdę szybko. Możesz zdecydować się na przelew bądź wybrać gotówkę – to od Ciebie zależy, jaką opcję wybierzesz.

Jaką nieruchomość można sprzedać?

Skup nieruchomości to rozbudowana oferta adresowana do właścicieli różnych nieruchomości. Skorzystać mogą z niej:

  • spółdzielnie mieszkaniowe, urzędy gminy będące właścicielami mieszkań komunalnych;
  • właściciele mieszkań;
  • właściciele mieszkań obciążonych długiem.

Bez względu na to, w której grupie się znajdujesz, pamiętaj, że skup nieruchomości z lokatorem jest profesjonalną usługą.

Jak szybko finalizowana jest transakcja?

Jeśli wybierzesz firmę Walor-Nieruchomości, możesz mieć pewność, że wszystko zostanie zrealizowane naprawdę szybko i sprawnie. Finalizacja transakcji bardzo często nie zajmuje dłużej niż tydzień po pierwszym kontakcie. Oczywiście skup odbywa się zgodnie z prawem, co oznacza, że wiąże się z wizytą u notariusza.

Nieruchomość z lokatorem, który nie chce się wyprowadzić to poważny problem, którego rozwiązanie może zająć mnóstwo czasu. Jeśli chcesz uniknąć prawnych przepychanek, postaw na nowoczesną usługę, jaką jest skup nieruchomości z lokatorem. Co ważne, w ten sposób możesz pozbyć się nawet tej nieruchomości, która została zadłużona.