czwartek, 23 luty 2023 13:39

Jak szybko sprzedać mieszkanie?

sprzedaż  mieszkania sprzedaż mieszkania fot:pixabay.

Co zrobić jeśli cena za twoją nieruchomość nie jest wygórowana, a jednak nikt nie jest zainteresowany jej kupnem? Zastanów się, czy nie popełniłeś podstawowych błędów i nie przygotowałeś odpowiednio mieszkania do sprzedaży. Czasami kilka niewielkich zmian potrafi znacząco zmienić wrażenie, jakie nieruchomość wywiera na oglądających.

Jak poprawić wygląd mieszkania?

Potencjalni klienci zwracają uwagę na wiele szczegółów. Jednak najważniejsze aby twój lokal wywarł na nich dobre pierwsze wrażenie. Dlatego zrób generalne porządki w mieszkaniu. Pozbądź się mebli i rzeczy, które zagracają wnętrze. Dzięki temu mieszkanie optycznie będzie wyglądało na bardziej przestronne. 

Warto zadbać o dobre oświetlenie. Zwłaszcza jesienią i zimą, gdy więcej oglądających będzie w godzinach popołudniowych i wieczornych. Jasne światło sprawi, że mieszkanie będzie odbierane jako większe. Wrażenie świeżości podkreśli kilka roślin doniczkowych lub bukiet kwiatów. Pamiętaj, żeby fotografować mieszkanie dopiero wtedy, gdy wnętrze jest już gotowe do sprzedaży.

Zadbaj o drobne naprawy

Cieknący kran lub niedziałające oświetlenie w szafie z pewnością nie zachęcą do kupna oglądających mieszkanie. Do wielu usterek domownicy się przyzwyczajają, ale osoba, która pierwszy raz widzi nieruchomość, szybko zauważy wszelkie niedociągnięcia. Z pewnością wpłynie to na podjęcie decyzji o zakupie lub skłoni do zaproponowania niższej ceny za mieszkanie. 

Zadbaj o sprawie działającą hydraulikę w łazience i kuchni. Krany nie mogą przeciekać, a spłuczka w toalecie musi być sprawna. Sprawdź, czy w całym mieszkaniu działa oświetlenie, nawet w takich miejscach, jak szafa wnękowa, czy lampka nad lustrem. Przyjrzyj się również, czy wszystkie szafy i szuflady można bez problemu otworzyć, a uchwyty są stabilne. Wystarczy dokręcić wkręty i wyregulować zawiasy, aby pozbyć się większości usterek dotyczących mebli.