czwartek, 23 luty 2023 13:25

Porady dotyczące dekoracji nowego biura

dekorowanie biura dekorowanie biura fot: pixabay

Zakładanie firmy często jest równoznaczne z rozpoczęciem pracy w nowym miejscu. Poza optymalizacją przestrzeni i efektywną organizacją ważne jest, aby zadbać o wygląd i atmosferę lokalu. Przyjrzyjmy się kilku wskazówkom dotyczącym dekorowania nowego biura i stwórzmy miejsce, które jest równie przyjemne, co produktywne, dla Ciebie i Twojego zespołu.

 

Światło jest istotnym czynnikiem w dekoracji biura

Wykorzystaj w pełni naturalne światło

Promienie słoneczne w każdej części biura to zawsze dobry pomysł. Dlatego warto stosować przezroczyste przegrody do wydzielania przestrzeni. W ten sposób, przy odrobinie szczęścia, naturalne światło dotrze do maksymalnej liczby stanowisk pracy. A dla dekoracyjnego akcentu lub dla pokazania wizerunku firmy można zastosować różnego rodzaju winyle, które mocuje się do przezroczystych okien i paneli. Możesz umieścić logo swojej firmy, inspirujące frazy lub wzory tematyczne związane z Twoją główną działalnością.

Naturalne światło jest niezbędne dla dobrego samopoczucia Twoich pracowników i ich produktywności. Okazuje się, że szybciej się męczymy, gdy pracujemy przy sztucznym oświetleniu. A my po prostu czujemy się lepiej, gdy widzimy światło słoneczne. To sposób na pozostanie w związku z naturalnymi cyklami i odniesienie się do pory dnia, pory roku, pogody itd.

Używaj lamp do ciemniejszych miejsc

Trudno jest dostarczyć naturalne światło do każdej części biura, zwłaszcza jeśli jest to biuro na poziomie ulicy. W przypadku ciemniejszych obszarów można zastosować różne rozwiązania oświetleniowe. Obecnie, dzięki inteligentnym żarówkom LED, można nawet symulować naturalne cykle i zaprogramować natężenie światła tak, aby kopiować ewolucję w ciągu dnia.

Generalnie najlepszym rozwiązaniem oświetleniowym są lampy sufitowe, które bardziej równomiernie rozprowadzają światło po całej przestrzeni. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać również inne lampy jako elementy dekoracyjne, na przykład te gigantyczne żarówki w stylu vintage, które stały się ostatnio tak modne.

Dekorowanie biura za pomocą roślin

Aby nadać bardziej osobisty i naturalny akcent przestrzeni roboczej, rośliny są świetnym rozwiązaniem dekoracyjnym. Może dlatego, że przypominają nam o naszym naturalnym pochodzeniu, może dlatego, że mają zielony kolor, ale niezaprzeczalne jest to, że bardzo pomagają w poprawie środowiska pracy. Aby zrobić miejskie porównanie, biuro bez roślin jest jak skwer bez drzew. Innymi słowy, przestrzeń, która może być użyteczna, ale nie ma duszy. Dodatkowo można zastosować większe rośliny, aby uzyskać odrobinę prywatności i oddzielić niektóre przestrzenie w bardzo naturalny sposób.

Pozytywne kolory, które sprzyjają koncentracji

Oprzyj się pokusie pomalowania wszystkiego na biało. Nadmiernie aseptyczna przestrzeń nie sprzyja kreatywności i wydajności pracy. Ale nie jest też dobrze używać zbyt wielu jaskrawych kolorów. Ideałem jest znalezienie równowagi, wykorzystując maksymalnie odcienie kojarzone z koncentracją i relaksem, takie jak zieleń, błękit, beż czy kolory pastelowe. A potem można skorzystać z mebli lub lamp, aby uzyskać trochę więcej wesołych akcentów. Możesz nawet pomalować ścianę lub kolumny na jaśniejszy kolor, aby uzyskać efekt kontrastu.

Meble

Chociaż większość mebli biurowych jest zaprojektowana przede wszystkim jako praktyczne, masz do wyboru szeroką gamę biurek, szafek i krzeseł biurowych, z których każdy ma swój własny styl. To element, który możesz wykorzystać do nadania innego akcentu dekoracyjnego.

Nie zapominajmy też o meblach mniej utylitarnych, ale mogących nadać miejscu pracy tożsamość. Coraz więcej startupów ma w swoich obiektach stoły do piłkarzyków i podobnych gier. Chodzi o stworzenie przestrzeni relaksacyjnych, aby pracownicy mogli chwilowo odciąć się od obowiązków zawodowych, a tym samym być szczęśliwsi i bardziej produktywni.

Nowa podłoga do dekoracji biura

Istnieją szybkie sposoby na zmianę wyglądu podłogi w biurze. Dopasowanie wykładziny lub zainstalowanie winylu jest szybkie i stosunkowo niedrogie. Zmiana podłogi może znacznie zmienić wystrój miejsca pracy.

Weź pod uwagę akustykę

Może wydawać się dziwne, że wspominam o dźwięku w artykule o dekorowaniu biura, ale to dwa powiązane tematy. Komfort Twoich pracowników jest ściśle związany z jakością akustyczną miejsca pracy. Jeśli po rozpoczęciu działalności zorientujesz się, że są pewne problemy z dźwiękiem, istnieją rozwiązania, które łączą dekorację i akustykę.

Bardzo modne są kabiny dźwiękoszczelne, które pozwalają na prowadzenie rozmów bez przeszkadzania współpracownikom. Większość modeli ma bardzo ciekawy styl i design, który dodaje do wystroju biura. A panele akustyczne można również zamontować, szukając modeli o wyglądzie wizualnym zgodnym z wystrojem przestrzeni.

Dekorowanie biura w celu zatrzymania i przyciągnięcia utalentowanych pracowników

Dobry wystrój nie tylko pomaga Twojemu zespołowi pracować w przyjemnym otoczeniu, a co za tym idzie być bardziej produktywnym. Jest to element wizerunku Twojej marki, aspekt, który widzi każdy, kto odwiedza Twoją siedzibę. Jeśli zadbasz o wystrój, możesz wykorzystać ten wystrój do przyciągnięcia nowych talentów, które po obejrzeniu Twoich biur będą bardziej zainteresowane współpracą z Tobą. A ponieważ chodzi o stworzenie przyjemnej atmosfery, Twoi obecni pracownicy również będą mieli zachętę do pozostania z Tobą.