sobota, 13 styczeń 2024 17:31

Sylwester Suszek: Co dzieje się z polskim królem kryptowalut?

Sylwester Suszek zaginięcie Sylwester Suszek zaginięcie fot pixabay

Blisko dwa lata temu Sylwester Suszek, założyciel polskiej giełdy kryptowalut BitBay, zaginął, pozostawiając rodzinę w niepewności. Choć medialnie był znany z sukcesów, m.in. przewyższających miliard złotych dziennych obrotów, jego historia stała się jednym z największych zagadek kryptowalutowego świata.

 

Sylwester Suszek zaginął dwa lata temu

Według relacji Rafała Zalewskiego z magazynu "Interwencja", ostatnią czynnością Suszka przed zaginięciem było spotkanie z przyjacielem Marianem Wszołkiem w biurze firmy Deltaoils-Plus. Po tym zdarzeniu brak jest konkretnej informacji na temat dalszych wydarzeń. Mimo intensywnych poszukiwań, nie udało się skontaktować z Wszołkiem ani uzyskać informacji od organów ścigania.

Rzekome łapówki

Historia BitBay nie jest pozbawiona kontrowersji. Już w 2020 roku pojawiły się doniesienia o rzekomej łapówce w wysokości miliona złotych, oferowanej dziennikarzom w zamian za zaniechanie negatywnego materiału o giełdzie. BitBay oskarżył autorów o zbieranie fałszywych informacji, mających zaszkodzić firmie. Przed zaginięciem, w maju 2021 roku, BitBay ogłosił zmiany, informując o nowym inwestorze z USA i że Sylwester Suszek ustąpił z funkcji prezesa. W listopadzie 2021 roku nastąpiła zmiana nazwy firmy na Zonda (obecnie zondacrypto), a klientów poinformowano o restrukturyzacji. Zanim to nastąpiło, BitBay odnosił triumfy, będąc jednym z liderów polskiego rynku kryptowalut podczas hossy z lat 2017–2018.

Bitcoin i tajemnicze wiadomości

Po zaginięciu Sylwestra Suszka, jego rodzina otrzymała tajemnicze wiadomości głosowe, w których rzekomo przedsiębiorca prosił o pomoc i przekazanie bitcoinów pod groźbą krzywdy wyrządzonej jego najbliższym. Jednak policja uznała te nagrania za podrobione.

Zagadka Sylwestra Suszka pozostaje niewyjaśniona, a historia tego przedsiębiorcy jest jednym z najbardziej niepokojących rozdziałów w polskim świecie kryptowalut. Zaginięcie Sylwestra Suszka, twórcy BitBay, pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi. Mimo intensywnych starań dziennikarzy i organów ścigania, losy jednego z pionierów polskiego rynku kryptowalut pozostają niejasne. 

Źródło: Bankier.pl, X, Trybuna Polska