wtorek, 27 luty 2024 16:02

Bitcoin osiąga najwyższy poziom od dwóch lat

poziom Bitcoina poziom Bitcoina fot. pixabay

Bitcoin, najpopularniejsza kryptowaluta na świecie, kontynuuje dynamiczny wzrost, osiągając we wtorek najwyższy poziom od dwóch lat. Wzrost ten wspierany jest sygnałami o zainteresowaniu dużych inwestorów, a także zatwierdzeniem funduszy ETF w Stanach Zjednoczonych.

 

Rajd Bitcoina i Ethereum

Bitcoin wzrósł o ponad 10% w ciągu dwóch sesji, co jest efektem poniedziałkowego ogłoszenia przez inwestora kryptograficznego i firmę programistyczną MicroStrategy o zakupie 3000 bitcoinów. Jednocześnie Ethereum przekroczył poziom 3200 dolarów po raz pierwszy od 2022 roku, wskazując na ogólny trend wzrostowy na rynku kryptowalut.

Wsparcie dla rynku kryptowalut

Zatwierdzenie funduszy ETF będących właścicielami bitcoinów w USA oraz wzrost wolumenów obrotu kilkoma funduszami przyczyniły się do zwiększenia popularności Bitcoina. Inwestorzy widzą w tym sygnał, że kryptowaluty stają się coraz bardziej akceptowane, także wśród tradycyjnych instytucji finansowych. Perspektywa zatwierdzenia przez organy regulacyjne spotowych funduszy ETF na Ethereum dodatkowo napędza oczekiwania inwestorów. To również wskazuje na dalszy rozwój rynku kryptowalut i uznanie roli Ethereum w przyszłym systemie finansowym.

Bitcoin i Ethereum, dwie największe kryptowaluty, kontynuują swoje dynamiczne wzrosty, zyskując na popularności zarówno wśród inwestorów instytucjonalnych, jak i indywidualnych. Perspektywa dalszego rozwoju rynku i możliwość inwestowania w kryptowaluty za pomocą funduszy ETF otwierają nowe możliwości dla uczestników rynku finansowego.

Źródło: Reuters, Web-Lider