czwartek, 25 styczeń 2024 13:58

InPost stawia paczkomaty we Włoszech

paczkomaty InPost we Włoszech paczkomaty InPost we Włoszech fot. pixabay

Grupa InPost, jedna z wiodących platform logistycznych dla e-commerce, kontynuuje swoją ekspansję we Włoszech. Ostatnio nawiązała strategiczną współpracę z EG Italia, co przekłada się na umieszczenie 150 automatów paczkowych InPost na stacjach benzynowych Esso obsługiwanych przez tę spółkę. To kolejny krok grupy InPost w ułatwianiu dostępu do swoich usług dla klientów włoskich, jednocześnie poszerzając swoją obecność w kraju.

 

Wzrost sieci punktów odbioru

Dyrektor zarządzający InPost na Europę Południową, Nicola D'Elia, podkreślił, że współpraca z partnerami takimi jak EG Italia umożliwia systematyczny rozwój sieci InPost we Włoszech. Wprowadzenie automatów paczkowych na stacjach Esso sprawia, że klienci nie tylko mogą łatwo nadawać i odbierać przesyłki, ale również korzystać z oferty stacji benzynowych. To z kolei przekłada się na oszczędność czasu dla użytkowników, którzy zyskują wygodny dostęp do usług InPost.

Rozbudowa usług międzykrajowych

Grupa InPost nie ogranicza się jedynie do rozwoju sieci punktów odbioru we Włoszech. Firma uruchomiła również nowe połączenie, umożliwiając klientom w Hiszpanii i we Włoszech nadawanie oraz odbieranie międzykrajowych przesyłek. Chociaż usługa na razie jest dostępna dla sklepów internetowych, planowane jest jej rozszerzenie, aby również klienci indywidualni mogli skorzystać z tego dogodnego rozwiązania.

Grupa InPost konsekwentnie umacnia swoją obecność na włoskim rynku, poszerzając gamę dostępnych usług i ułatwiając korzystanie z nich dla klientów. Wprowadzenie automatów paczkowych na stacjach Esso to krok w kierunku zapewnienia większej dostępności dla mieszkańców Włoch, jednocześnie zwiększając liczbę punktów odbioru i nadawania. Elastyczność Grupy InPost w dostosowywaniu się do potrzeb rynku, jak i innowacyjne połączenia międzykrajowe, pozwalają przewidzieć dalszy dynamiczny rozwój firmy w regionie europejskim. 

Źródło: Business Insider, Web - Lider