środa, 17 sierpień 2022 17:57

Żyć bogato pomimo braku dużych pieniędzy Wyróżniony

Żyć bogato Żyć bogato

Ogólnie większość ludzi uważa, że bogaty człowiek to ten, który ma duży kapitał, wiele inwestycji oraz liczne nieruchomości i drogie ruchomości. Człowiek posiadający to wszystko zapewne czuje się majętny, lecz czy każdy takim się czuje? Okazuje się, że nie każdy, bo wielu bogatych ludzi nie ma, kiedy myśleć o swoim bogactwie.

 

Ludzie ci budując swoje imperium finansowe nawet w nocy, czy podczas kąpieli rozmyślają o tym, jak pomnożyć swój kapitał, albo też co robić, aby go nie stracić. Parząc z boku trudno taką osobę nazwać osobą szczęśliwą, bo może jest ona bogata, ale jednak niespecjalnie szczęśliwa i pełna niepokojów.
Bieda podobnie, jak i bogactwo jest pojęciem względnym. I poza tym, jak wszystko inne zaczyna się i kończy w naszej głowie. Życie nie nastręcza nam barier, to my sami sobie je stwarzamy poprzez nasze rozumowanie. Wszelkie bariery są tylko w naszych głowach. Tak jest ze wszystkim i tak jest w przypadku odczuwania biedy lub czucia się bogatym.

Jak być bogatym mimo osobistych ograniczeń finansowych?

Bogactwo uważane jest za całkowitą wartość pieniędzy i wartościowych dóbr, które posiada dana osoba lub dana rodzina. Bogactwo zawsze fascynowało i nadal fascynuje wielu ludzi na świecie. Wypchany portfel otwiera wiele drzwi, pozwala być zauważonym i pozytywnie wzmacnianym przez ogół, który głośno chwali zdolności i osiągnięcia danej osoby, która odniosła finansowy sukces. Lecz podziw ludzi i ich sympatia nie zawsze a nawet najczęściej nie idą w parze ze wzajemną przyjaźnią. Gdyż ludzie bardzo często przyjaźnią się z zamożną osobą tylko ze względu na jej bogactwo. A i u osoby majętnej a zwłaszcza tak zwanej nowobogackiej bardzo często kończą się stare, wypróbowane przyjaźnie tam, gdzie zaczynają się pieniądze. Bo osoba nowobogacka często wymienia wiernych choć niemajętnych przyjaciół na bogate towarzystwo.
Lecz wracając do głównego tematu warto przypomnieć, że ludzie zwykli mawiać, że pieniądze szczęścia nie dają, lecz bez nich jest nudno. I to jest prawdą, gdyż bez minimum finansowego nie przeżyjesz, bo nie kupisz chleba, nie kupisz leku czy butów. Okazuje się, że te podstawowe zasoby finansowe warto mieć, ale niekoniecznie te ogromne, aby czuć się bogatym.

Jak postępować w życiu, aby mieć świadomość osoby zamożnej pomimo braku bogactwa?

Na podstawie przeprowadzonych badań psychologicznych stwierdza się, że wszystko jest takie, jakie myślimy, że jest. Bo to nasza świadomość decyduje o naszych odczuciach w wielu kwestiach a w tym także w kwestii osobistego bogactwa. I tak na przykład co spowoduje, że będziemy czuli się majętni:

  • noszenie w portfelu banknotu o dużym nominale, który jest niewydawany a tylko noszony, bo on daje świadomość tego, że mamy pieniądze
  • pozwalanie sobie na spełnianie drobnych przyjemności (wyjście do restauracji lub do kawiarni, wyjście do kina lub na występ, wycieczka samochodowa nawet ta najkrótsza, ale ciekawa, itd.) daje poczucie bogactwa
  • dobrej jakości ubrania, skórzane buty i torebki oraz drogie dodatki pozwalają czuć się majętnym i spełnionym
  • przygotowywanie wyszukanego menu chociażby w minimalnych ilościach i konsumowanie go w szczególnych warunkach (przy świecach, przy kadzidełkach, z kwiatami na stole, przy ulubionej muzyce, itd.)
  • elegancka filiżanka ze spodeczkiem a w niej najlepszej jakości kawa lub herbata wypita przy ulubionym filmie lub ciekawej książce
  • lody z drogiej lodziarni konsumowane w lokalu lub na ławce w parku miejskim
  • drogie perfumy używane minimalnie, lecz obecne w domowej toaletce
  • zapachowe mydła i płyny do kąpieli umilające kąpiel
  • minimalizm w domu, lecz połączony z posiadaniem wartościowych mebli i sprzętów, jak też jednego drogiego dodatku
  • otaczanie się wyłącznie pięknymi rzeczami
  • zawsze zadbana fryzura i lekki makijaż
  • wyprostowana i niezgarbiona postawa ciała
  • poprawność wypowiedzi pod względem stylistycznym i bogate słownictwo
  • elegancja w mowie, czyli nie podnoszenie tonu głosu podczas rozmów
  • umiejętność panowania nad emocjami
  • obcowanie z naturą w celach wypoczynkowych

Jak i wiele innych jeszcze przykładów uzależnionych od naszej osobistej sytuacji i osobistych możliwości, których zadaniem będzie budowanie w naszym umyśle uczucia człowieka majętnego, czyli takiego, któremu nie tylko niczego nie brakuje, lecz nawet stać go na przyjemności i atrakcje. I choć w rzeczywistości będą one niewielkie, jednak dla naszego umysłu nie ma to znaczenia, bo nasz umysł odnotowuje samą realizację przyjemności bez względu na jej wielkości. A uczucie przeżywania takiej przyjemności sprawia, że czujemy się spełnieni, dowartościowani i tym samym szczęśliwi.

I o to w tym wszystkim chodzi, aby nie czuć się ubogim a czuć się majętnym, spełnionym, wypoczętym, mieć poczucie własnej wartości i w sumie być szczęśliwym. Wszystko to może zdziałać nasza psychika wystarczy tylko zapewnić jej minimalne minimum i swoje myśli skierować na właściwe tory. Zwracać nieustannie uwagę tylko na swoje myśli nie bacząc na innych i pielęgnować swoje dobre samopoczucie. Nasze osobiste samopoczucie powinno być dla nas najważniejsze, bo to my sami jesteśmy ze sobą od narodzin do śmierci. Dlatego należy dbać o własny dobrostan nie tylko o ten fizyczny, lecz jeszcze bardziej o ten psychiczny.