sobota, 01 październik 2022 10:07

Nie tylko sesja w studio – zobacz, jak upamiętnić niezapomniane momenty ślubu i wesela

reportaż ślubny Warszawa reportaż ślubny Warszawa pixabay

Ślub i wesele to wydarzenia, które chce się zapamiętać jak najdłużej. W końcu to niesamowite przeżycie nie tylko dla samych Młodych, ale i dla ich bliskich czy znajomych zaproszonych do udziału w uroczystościach.

Jednak zapisane w pamięci wydarzenia z czasem blakną, dlatego też warto zdecydować się na wybór właściwego fotografa i usługi wykonywanej przez niego. To pozwoli przywołać w pamięci wyjątkowe momenty z tego tak ważnego dnia.

Zdjęcia ślubne – klasyczna sesja w studio lub w plenerze

Usługi fotograficzne związane ze ślubami i weselami są cały czas popularne, dlatego też na rynku pojawiają się nowe rozwiązania. Jednak klasyczne sesje ślubne dalej cieszą się sporym zainteresowaniem. Sesja w studio pozwala na stworzenie artystycznych, niezapomnianych zdjęć, szczególnie portretowych, które zachwycają swoim urokiem. Coraz chętniej wybierane są także sesje plenerowe. Niektórzy Młodzi decydują się na sprawdzone lokalizacje jak np. plaże, parki, lasy czy malownicze miejskie uliczki. Jednak pojawiają się także bardziej spontaniczne propozycje, a także miejsca, które pozwalają na uchwycenie nie tylko miłości dwojga ludzi, ale także ich pasji i zainteresowań. W takich zdjęciach często jest więcej luzu i spontaniczności, co sprawia, że mają one w sobie wyjątkową magię.

Reportaż ślubny – zobacz, dlaczego warto się na niego zdecydować

Nieco innym, ale w ostatnich latach zyskującym na popularności rozwiązaniem jest reportaż ślubny. W pewnym sensie przypomina on trochę sesję w plenerze, gdyż zdjęcia wykonywane są poza studiem fotograficznym. Jednak mają one zupełnie inny styl. Nie są to bowiem fotografie pozowane. Osoba je wykonująca towarzyszy Młodym i gościom w czasie uroczystości, ale także podczas przygotowywania do ślubu oraz drogi na miejsce uroczystości. Dzięki temu, że zdjęcia nie są pozowane, można uchwycić na nich wyjątkowe emocje i momenty, których nie sposób uchwycić na fotografiach wykonywanych w studio czy podczas ustawianych sesji w plenerze.

Jak znaleźć dobrego fotografa oferującego reportaże ślubne

Reportaże ślubne zyskują na popularności, dlatego też można znaleźć coraz więcej ofert dotyczących tej usługi. Ale jak wśród gąszczu znaleźć dobrego fotografa oferującego reportaż ślubny? Warszawa jest miastem, w którym co najmniej kilkadziesiąt osób proponuje tego rodzaju sesje zdjęciowe. Przed podjęciem decyzji o spotkaniu z daną osobą, warto zapoznać się z jej portfolio. To pozwoli na zapoznanie się z jej stylistyką pracy, a także sposobem wykańczania zdjęć. Kiedy już się wybierze daną ofertę, należy ustalić warunki współpracy. Najważniejsze jest wynagrodzenie, miejsce i czas wykonania usługi, a także termin oddania zdjęć. Warto jednak też pamiętać o innych kwestiach, jak np. zastępstwo w razie choroby fotografa czy możliwość skorzystania z innego sprzętu, jeśli główny ulegnie awarii. W umowie dobrze jest też zawrzeć informacje o ilości oddanych klientowi zdjęć i ewentualnych karach umownych.