Gotowość do realizacji projektu
Zakontraktowane komponenty oraz podpisane umowy na instalację fundamentów, turbin i kabli świadczą o zaawansowanym etapie przygotowań do budowy farmy wiatrowej Baltica 2. Wybór generalnego wykonawcy lądowej infrastruktury przyłączeniowej to kolejny krok w procesie realizacji projektu.
Baltica 2 i Baltica 3: plany i perspektywy
Projekty Baltica 2 i Baltica 3 mają na celu stworzenie Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica o łącznej mocy 2,5 GW. Planowany termin zakończenia budowy etapu Baltica 2 to koniec 2027 roku, natomiast Baltica 3 ma być zrealizowana do 2030 roku. Cały kompleks farm wiatrowych Baltica stanowić będzie znaczący krok w rozwijaniu potencjału energetyki odnawialnej w Polsce. Morska Farma Wiatrowa Baltica to nie tylko projekt energetyczny, lecz także symbol transformacji energetycznej i dbałości o środowisko. Inwestycja ta przyczyni się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i wzmocnienia niezależności energetycznej Polski.
Pozwolenia na budowę części morskiej farmy wiatrowej Baltica 2 to istotny kamień milowy, który otwiera drogę do tworzenia nowoczesnych, ekologicznych źródeł energii na Bałtyku. Projekt ten nie tylko przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego kraju, ale także będzie istotnym krokiem w redukcji emisji gazów cieplarnianych.
#Baltica2 ma już komplet pozwoleń👋 Projekt otrzymał właśnie od Wojewody Pomorskiego pozwolenia na budowę dla części morskiej farmy wiatrowej budowanej przez #PGE i @Orsted. Dotyczą one budowy turbin wiatrowych i morskich stacji transformatorowych. To ostatnie pozwolenia… pic.twitter.com/cGqhnPIAvM
— PGE Polska Grupa Energetyczna (@Grupa_PGE) February 16, 2024
Źródło: Business Insider, X, Web-Lider