poniedziałek, 07 listopad 2022 11:34

Usługi pomocy drogowej – na czym polegają?

pomoc drogowa Hamburg Niemcy pomoc drogowa Hamburg Niemcy https://laweta-hamburg.com.pl/

Jazda samochodem to najchętniej wybierany sposób na dotarcie z punktu A do punktu B. Czasem wsiadamy do auta jadąc na zakupy, innym razem jedziemy do pracy albo na wycieczkę z rodziną lub przyjaciółmi.

W każdej chwili podróż może zakłócić niespodziewane zdarzenie – usterka, awaria albo wypadek. Wtedy najważniejsze jest szybkie działanie, które gwarantuje profesjonalna pomoc drogowa. Jak wyglądają usługi pomocy drogowej? Kiedy warto z nich skorzystać? Sprawdź!

Pomoc drogowa, czyli wsparcie w trasie przez całą dobę

Sprawdzona pomoc drogowa to usługi na najwyższym poziomie, czyli doświadczeni pracownicy, nowoczesny sprzęt i oferta dopasowana do potrzeb kierowcy. Kompleksowe działanie umożliwia błyskawiczną reakcję na każde zgłoszenie, dzięki czemu pomoc drogowa Hamburg Niemcy zapewnia usuwanie skutków zdarzeń drogowych bez względu na ich okoliczności.

Usługi pomocy drogowej to wsparcie dostępne przez cały rok. Firma działa dwadzieścia cztery godziny na dobę oferując transport lawetą i wykonując doraźne naprawy bez konieczności wizyty w warsztacie. Priorytet firmy to przywrócenie sprawności auta w jak najkrótszym czasie, tak aby kierowca nie tracił bez potrzeby ani czasu, ani pieniędzy.

Naprawa bez wizyty w warsztacie

Pomoc drogowa zapewnia wsparcie kierowcom, którzy w trasie napotkali problemy z samochodem. Może to być jedynie drobna usterka, którą da się błyskawicznie usunąć, ale też poważniejsza awaria wymagająca specjalistycznego sprzętu. Wezwanie specjalistów konieczne jest również, gdy dojdzie do stłuczki czy wypadku, w wyniku którego auto utraciło sprawność.

W takich sytuacjach usługi pomocy drogowej skupiają się na wszystkim tym, co może doprowadzić do przywrócenia pełnej sprawności samochodu. To dlatego pracownicy firmy odpowiadają zarówno za doraźne naprawy wykonywane jeszcze na miejscu zdarzenia, jak i za zmianę koła, dowóz paliwa, wymianę przepalonej żarówki, rozruch silnika pomimo rozładowanego akumulatora czy naprawę uszkodzonej tablicy rejestracyjnej. Celem jest usuwanie skutków zdarzenia w sposób, dzięki któremu kierowca zaoszczędzi i czas, i pieniądze.

Transport lawetą – bezpieczny przewóz samochodów

Kiedy na drodze dojdzie do stłuczki albo auto weźmie udział w wypadku, uszkodzenia mogą uniemożliwić dalsze kontynuowanie podróży. Jeśli samochód nie może lub nie powinien samodzielnie poruszać się po drogach, zgodny z przepisami transport oferuje laweta Hamburg Polska.

Usługi lawetą dotyczą wszystkich pojazdów, które pomieści sprzęt. Wśród nich są samochody osobowe, terenowe i dostawcze, motocykle, meleksy i wózki widłowe, wybrane przyczepy kempingowe i kampery, a także niektóre maszyny rolnicze, na przykład ciągniki. Bezpieczny przewóz pojazdów przeznaczony jest dla samochodów powypadkowych i uszkodzonych, jak również dla samochodów zabytkowych (zbyt wolnych by poruszać się po drogach) i samochodów bez aktualnego przeglądu. Laweta umożliwia przewiezienia pojazdu w dowolne miejsce wskazane przez kierowcę. Najczęściej jest to pobliski warsztat lub parking albo adres zamieszkania.