czwartek, 14 marzec 2024 11:15

Tesla Giga Berlin ponownie uruchomiona

 Tesla Giga Berlin otwarta Tesla Giga Berlin otwarta fot. pixabay

Gigafabryka Tesli koło Berlina stała się obiektem sabotażu, gdy aktywiści przeciwni rozbudowie zakładu podpalili słup energetyczny, co spowodowało awarię zasilania. Incydent ten miał miejsce 5 marca, kiedy grupa osób krytykujących plany rozwoju fabryki Tesli obozowała w pobliskim lesie. Skutkiem pożaru było uszkodzenie linii wysokiego napięcia, co doprowadziło do wyłączenia prądu w fabryce oraz części Berlina i miejscowości Erkner.

 

Gigafabryka Tesli ponownie otwarta

Po awarii właściciel Tesli, Elon Musk, osobiście odwiedził niemiecką fabrykę, gdzie podziękował pracownikom za ich ciężką pracę i wsparcie społeczności. Elon Musk ogłosił na platformie X, że dzięki wysiłkom zespołu i wsparciu społeczności Gigafabryka ponownie została uruchomiona. Mimo szkód w produkcji szacowanych na dziewięciocyfrowe straty, firma szybko podjęła działania w celu przywrócenia normalnego funkcjonowania zakładu.

Reakcje na sabotaż Vulkangruppe

Po podpaleniu słupa energetycznego do aktu sabotażu przyznała się lewicowo-ekstremistyczna grupa Vulkangruppe. Incydent ten wywołał zaniepokojenie społeczności oraz zmusił Teslę do ponownej oceny bezpieczeństwa i ochrony swoich zakładów. Rzecznik Tesli, André Thierig, podkreślił, że firma spodziewa się znaczących strat w wyniku przestoju w produkcji, jednakże szybkie działania podejmowane przez zespół mają na celu minimalizację negatywnych skutków sabotażu.

Incydent sabotażu, chociaż przyniósł straty w produkcji i zakłócenia w dostawach prądu dla okolicznych mieszkańców, nie zatrzymał działalności Gigafabryki Tesli w Berlinie na długo. Dzięki szybkiej reakcji zespołu oraz wsparciu społeczności, fabryka została ponownie uruchomiona, co świadczy o jej odporności i determinacji w osiąganiu celów produkcyjnych. 

Źródło: Business Insider, Web-Lider