piątek, 28 kwiecień 2023 13:53

Mydło z masłem shea - dlaczego warto go używać?

Mydło z masłem shea Mydło z masłem shea mat.prasowe

Masło shea uchodzi za jeden z najcenniejszych składników pielęgnacyjnych, jakie ludzie pozyskują z natury. W związku z tym dodawane jest do wielu kosmetyków, takich jak kremy, balsamy czy mydła. Dlaczego warto korzystać z mydła z masłem shea, czym ono jest i jak działa na skórę? Poniżej znajdują się najważniejsze informacje na ten temat.

 

Czym jest masło shea?

Masło shea to olej roślinny pozyskiwany z Masłosza Parki, czyli drzewa rosnącego z Zachodniej Afryce i uważanego tam za święte. Roślina ta owocuje raz w roku, a w nasiona jej owoców składają się w połowie z drogocennego tłuszczu. Szacuje się, że z jednego drzewa można uzyskać około czterech kilogramów cenionego na całym świecie masła shea. Produkuje się je poprzez ścieranie na proszek wysuszonych nasion, mieszanie ich z wodą i podgrzewanie. W procesie tym cały czas usuwane są zbierające się na powierzchni zanieczyszczenia, a masło jest gotowe, kiedy się całkiem wyklaruje. Za produkcję masła odpowiadają przede wszystkim kobiety i to właśnie one zaczęły stosować je również do pielęgnacji. Warto dodać, że masło jest bardzo tłuste, a w związku z tym stanowi ważny element pożywnych potraw afrykańskich.

Jak masło shea działa na skórę?

Masło shea zawiera sporo witamin i nienasycone kwasy tłuszczowe, dlatego działa odżywczo na skórę i jest w stanie przyśpieszać proces jej regeneracji. Jest w stanie odbudować warstwę ochronną skóry i doprowadza do tego, że wilgoć na dłużej w niej pozostaje, a skóra się nie przesusza. Masło nawilża, łagodzi, reguluje odnowę komórkową i silnie neutralizuje stres oksydacyjny. Kobiety w średnim wieku cenią je szczególnie za niwelowanie zmarszczek i sprawianie, że skóra staje się miękka i bardziej elastyczna. Dodatkowo naturalne masło shea zmniejsza zaczerwienienia i podrażnienia, dlatego może być używane przez osoby z wrażliwą skórą, które źle reagują na inne kosmetyki.

Jak działa mydło z masłem shea?

Jego podstawowym zadaniem jest głębokie oczyszczanie skóry, ale dodatkowy składnik w postaci masła shea pełni również inne funkcje. Udaje się w tym wypadku połączyć dwa w jednym, a mianowicie kosmetyk do higieny i właściwości pielęgnacyjne. Stosowanie mydła z masłem shea zapewnia skórze regeneracje, silne nawilżenie, zmiękczenie i wygładzenie. Naturalne składniki sprawdzają się w przypadku osób z wymagającą, wrażliwą skórą oraz skłonnością do stanów zapalnych. Mydło z masłem shea jest również doskonałym kosmetykiem dla małych dzieci.