poniedziałek, 13 luty 2023 15:45

Jak skutecznie sprzedawać przez telefon z użyciem programu call center?

systel systel mat.prasowe

Skuteczna sprzedaż przez telefon w dużej mierze zależy od posiadania odpowiedniego oprogramowania. W dzisiejszych czasach pozyskanie i utrzymanie klienta wymaga odpowiednich narzędzi. Warto zatem wybrać odpowiedni system, który ułatwi pracę nie tylko konsultantom, lecz także managerom call center.

 

Czym powinien charakteryzować się program call center?

Oprogramowanie o  charakteryzować się kilkoma ważnymi cechami:

  • Przejrzystość - oprogramowanie call center powinno przede wszystkim być przejrzyste. Widok całej historii kontaktów z klientem w jednym panelu to podstawa dobrego oprogramowania. Taki widok zapewnia komfort pracy konsultantów i pomaga skutecznie i szybko znaleźć najważniejsze informacje o kliencie.
  • Omnichannel – zadbaj o to, by Twój system miał możliwość integracji wielu kanałów kontaktu w jednym miejscu!
  • Raporty i statystyki na żywo - dzięki temu zminimalizujesz liczbę nieodebranych połączeń na Twojej infolinii. Ponadto statystyki na żywo pomogą Ci odpowiednio reagować, gdy będzie taka potrzeba.  

To tylko niektóre z istotnych cech systemu call center. Wybierając odpowiednie oprogramowanie dodatkowo zyskasz możliwość poprawy obsługi posprzedażowej – narzędzie do zakładania tematów, o których rozmawiałeś z klientem – dzięki tej wiedzy przy kolejnym kontakcie z klientem możesz wrócić do nich i zyskać w oczach klienta!

 

Twórz zaawansowane kampanie!

Na rynku istnieje wiele różnych systemów do contact center. Jak wybrać ten właściwy? W tym celu warto wejść na stronę systell.pl. Oferowany tam system nie tylko zapewnia skuteczną obsługę sprzedażową, lecz dostarcza także szereg rozwiązań, dzięki którym sprzedaż jest dużo łatwiejsza. Wśród udogodnień, które oferuje ten system, znajdziesz między innymi możliwość tworzenia kampanii – dzięki tej opcji ustawisz kampanie smsowe, mailingowe oraz telesprzedaż. Tworzenie kampanii opiera się o budowanie zbioru zadań, dzięki któremu zadbasz o odpowiednie relacje z Twoimi klientami! Kampanie w Systell Next możesz dostosowywać do własnych potrzeb – dla wybranej osoby ustawisz normę liczby wypełnionych ankiet, czy umówionych wizyty. Możesz także przypisać dany zespół agentów do odpowiedniej kampanii. Dostosujesz także liczbę połączeń wykonywanych przez dialer, czy ustawisz czas zakończenia kampanii według własnych kryteriów.

Co jeszcze powinien mieć system do sprzedaży w call center?

System do telemarketingu powinien przede wszystkim umożliwiać skuteczniejszą sprzedaż. Jakie narzędzia powinien mieć wbudowane, żeby umożliwić ją konsultantom?

  • Możliwość tworzenia historii klientów – dzięki temu Twoi konsultanci będą dokładnie zorientowani o czym ostatnio rozmawiali z klientem oraz o co klienci pytali. Dzięki temu będą przygotowani na każde pytanie i pozytywnie zaskoczą klienta podczas rozmowy.
  • Outband – Twoi konsultanci nie muszą ręcznie wybierać numerów. Wybierz rodzaj dialera i zostaw resztę automatowi. System sam dostosuje prędkość naddzwaniania i zadba o optymalną liczbę połączeń.
  • Zbieraj dane o nieodebranych połączeniach – na tej podstawie dużo lepiej dopasujesz liczbę konsultantów na poszczególnych zmianach. Pozwoli Ci to poprawić najważniejsze KPI oraz zadowolenie klientów.
  • Przydzielaj zadania pracownikom – dzięki temu narzędziu poprawisz wskaźniki, które tego wymagają.
  • Dodawanie skryptów – tworzenie scenariuszy rozmów pomoże wszystkim Twoim konsultantom – zarówno tym najbardziej doświadczonym, jak i tym, którzy dopiero zaczynają pracę. Skrypty podpowiadają co powiedzieć lub zaproponować w danej chwili. Dzięki nim będziesz sprzedawał skuteczniej.
  • Podpowiedzi w czasie rozmowy z klientem – to narzędzie szczególnie przydatne w pracy nowych konsultantów. Manager może w czasie rzeczywistym przysłuchiwać się rozmowie, a w razie konieczności podpowiedzieć coś i dostarczyć konkretną odpowiedź.
  • Badanie satysfakcji – jeśli nie jesteś pewien, czy Twoi klienci są zadowoleni z obsługi, możesz wprowadzić badanie satysfakcji po rozmowie z konsultantem.