czwartek, 29 luty 2024 12:29

Koniec działalności Barbora Polska

Koniec działalności Barbora Polska Koniec działalności Barbora Polska fot. pixabay

Spółka Barbora Polska, zajmująca się dostawą artykułów spożywczych do domu w dużych miastach Polski, ogłosiła zakończenie swojej działalności. Platforma świadczyła usługi w Trójmieście, Warszawie, Katowicach i Łodzi, jednakże w komunikacie wydanym we wtorek poinformowano o zaprzestaniu działalności.

 

Ostatnie dostawy do końca tygodnia

Zgodnie z ogłoszeniem, zamówienia będą przyjmowane do końca bieżącego tygodnia, zaś ostatnie dostawy dla klientów zaplanowano na 3 marca 2024 roku. Firma zapowiada specjalne wyprzedaże dla klientów w tym okresie. Dyrektor spółki nadzorującej Barbora Polska, Viktoras Juozapaitis, wyjaśnił decyzję o zakończeniu działalności, wskazując na niezrealizowane oczekiwania dotyczące tempa wzrostu rynku. Barbora Polska, będąca częścią litewskiej grupy handlowej Maxima Group, stopniowo ograniczała swoją aktywność w Polsce, a na koniec skupiła się wyłącznie na wybranych obszarach.

Historia i ekspansja na polski rynek

Barbora Polska rozpoczęła swoją działalność w Polsce w 2021 roku, oferując klientom możliwość wygodnych zakupów spożywczych online. Jednakże, mimo pewnych sukcesów, firma nie zdołała osiągnąć oczekiwanej dynamiki wzrostu i zmuszona została do podjęcia decyzji o wycofaniu się z rynku.

Podobne rozwiązania dotknęły inne regiony Polski, jak Wrocław i jego najbliższe okolice, gdzie Barbora Polska zatrzymała realizację dostaw pod koniec listopada 2023 roku.

Źródło: TVN 24, Web-Lider