sobota, 23 październik 2021 11:55

Jakie są aktualne prognozy dla bitcoina?

Gdzie kupić bitocina Gdzie kupić bitocina pixabay

Każdy, kto chociaż trochę interesuje się kryptowalutami, szuka informacji na temat prognoz ceny bitcoina. Bitcoin jest symbolem wszystkich kryptowalut, a zarazem aktywem, które ma kluczowe znaczenie dla całego rynku kryptowalut (łącznie ze wszystkimi altcoinami).

Dlatego kondycja BTC jest bardzo ważna nawet dla tych, którzy specjalizują się w inwestycjach w tzw. alty. Jak wiadomo, prognozy dla BTC potrafią być bardzo zróżnicowane – od bardzo optymistycznych po bardzo sceptyczne. W niniejszym artykule prezentujemy przegląd aktualnych krótkoterminowych prognoz dotyczących końcówki 2021 roku.

Popularne prognozy przewidują wzrosty

Prognoz  na temat przyszłej ceny BTC w Internecie nie brakuje, jednak tą najpopularniejszą jest model Stock-To-Flow tworzony przez analityka działającego pod pseudonimem PlanB. Wedle jego modelu w okolicach końcówki 2021 roku 1 bitcoin powinien być wyceniany na 100 tys. USD. Jednocześnie wskaźniki on-chain nie przewidują szczytu cenowego na koniec 2021 roku.

Kolejne prognozy, których ze szczególną uwagą słuchają osoby zajmujące się inwestowaniem w kryptowaluty, przedstawia Vinny Lingham. Jego prognozy wielokrotnie się potwierdzały, czym zyskał sobie spore grono odbiorców na Twitterze. Co ciekawe, jeszcze w czerwcu Lingham informował o wycenie 100 tys. USD za bitcoina na koniec 2021 roku.

Następna w miarę popularna prognoza to Bitcoin Rainbow Chart, z którego również jednoznacznie wynika, że długoterminowo BTC powinien się charakteryzować trendem wzrostowym. Nie jest to co prawda prognoza na koniec 2021 roku, ale potwierdza, że BTC oraz rynek kryptowalut zmierza ku wzrostom, a nie odwrotnie.

Co ciekawe, informacji o prognozowanych wzrostach nie trzeba szukać wyłącznie u światowych guru z branży kryptowalut. Również na naszym rodzimym rynku czołowe kanały w serwisie YouTube coraz odważniej przewidują, że koniec 2021 roku zapowiada się „byczo”.

Aktualna wycena BTC

Dane o prognozowanych wzrostach wydają się tym bardziej wiarygodne, gdy spojrzymy na to, co aktualnie dzieje się na wykresie przedstawiającym wycenę BTC. W ciągu pierwszych 7 dni października 2021 roku bitcoin wzrósł aż o 24,6%. Co ciekawe, żaden z altcoinów, które zajmują miejsca w pierwszej dziesiątce kryptowalut o największej kapitalizacji, nie zaliczył tak dużych wzrostów. Jest to imponujące, gdyż jak wiadomo alty są z reguły bardziej niż BTC podatne na wahania (zarówno w górę jak i w dół).

ATH bitcoina miało miejsce 14 kwietnia 2021 roku, co biorąc pod uwagę aktualne wzrosty wydaje się niezbyt imponującą granicą. Co ciekawe, historycznie patrząc, to właśnie końcówka roku jest momentem, kiedy kurs bitcoina wzrastał nad wyraz często. Październik to miesiąc, w którym cena bitcoina zyskuje średnio o około 30%, natomiast listopad przynosi średnią zmianę na poziomie 50%. Jak na razie do wyrobienia „historycznej październikowej normy” wystarczył sam początek października .

Zakup bitcoina

Gdzie kupić bitcoina? Zakup bitcoina jest możliwy praktycznie na każdej giełdzie kryptowalut.  Na koniec przypominamy, że wszelkie prognozy mają charakter spekulacyjny, a inwestycja w kryptowaluty wiąże się z dużym ryzykiem.