poniedziałek, 07 marzec 2022 09:46

Efektywne zarządzanie lokalami na wynajem – jak zoptymalizować obsługę najmu?

aplikacja Rezone – nowoczesne zarządzanie lokalami aplikacja Rezone – nowoczesne zarządzanie lokalami pixabay

Statystyki pokazują, że w Polsce popularność inwestowania w nieruchomości wciąż jest stosunkowo niska. Jednak rosnące zainteresowanie wynajmem oraz wysoka inflacja sprawiły, że osoby, które posiadają mieszkania na wynajem nie muszą się martwić.

Utrzymujący się wzrost cen mieszkań zdecydowanie sprzyja właścicielom. Warto pamiętać, że w procesie najmu kluczowe jest sprawne zarządzanie nieruchomościami, które wymaga skrupulatności i zaangażowania. Jak ułatwić sobie zarządzanie lokalami na wynajem i zaoszczędzić na czasie? Sprawdź, czy optymalizacja obsługi najmu jest możliwa!

Obsługa najmu: wyzwania dla właścicieli

Zakup lokalu na wynajem jest jednym z bezpieczniejszych, a co więcej bardziej dochodowych przedsięwzięć, ale właściciele nieruchomości muszą liczyć się nie tylko z odcinaniem kuponów od swojej decyzji. Najważniejsze jest efektywne zarządzanie lokalami na wynajem, które pozwoli czerpać jak najwięcej korzyści z inwestycji, a jednocześnie będzie wymagało minimum zaangażowania.

To właściciel albo wyznaczony zarządca odpowiada za pozyskiwanie najemców i utrzymywanie z nimi kontaktu – w celach rozliczeniowych i w sprawie ewentualnych zgłoszeń. To on jest opiekunem lokalu, a więc musi utrzymywać go w dobrym stanie i to on odpowiada za wszelkiego rodzaju rozliczenia: wystawia faktury, rozlicza media, opłaca ubezpieczenie. Aby zdjąć sobie z barków ciężar wszystkich tych czynności, wystarczy wsparcie, jakie daje aplikacja Rezone – nowoczesne zarządzanie lokalami na wynajem.

Aplikacja, która odpowiada za zarządzanie nieruchomościami

Inwestycja w nieruchomości to najlepsza inwestycja, gdy chcemy ochronić kapitał przed wysoką inflacją. Ceny mieszkań za m2 stale rosną, a wynajmujący są bardziej zainteresowani najmem mieszkania niż kupnem własnego. Zarządcy i właściciele nieruchomości na wynajem mogą ułatwić sobie zadanie korzystając z nowoczesnych rozwiązań takich jak system do obsługi najmu.

Aplikacja wspierająca zarządzanie lokalami na wynajem pozwala zautomatyzować rutynowe czynności, na które dotąd należało poświęcić sporo czasu. Odpowiada za generowanie i wysyłkę faktur czy korespondencję z najemcami zapewniając dostęp do wszystkich dokumentów przez całą dobę. Rezone to pełna kontrola nad procesem wynajmu, a zarazem wygoda i bezpieczeństwo gwarantowane przez nowoczesną technologię.