W co warto zainwestować otwierając hotel?

Krajowy rynek turystyczny od kilku lat przeżywa prawdziwy rozkwit. Wpływ na to ma nie tylko wstąpienie naszego kraju do Unii Europejskiej, ale także rosnąca zamożność naszego społeczeństwa, czy coraz lepsza infrastruktura umożliwiająca szybsze przemieszczanie się po kraju. Miasta takie jak Kraków, Gdańsk czy Wrocław oblegane są przez turystów z całego świata.
Hotelarstwo stanowi więc biznes, na którego usługi popyt z roku na rok będzie coraz większy.

Jak zacząć swoją przygodę z hotelarstwem?

Postanowiłeś zbudować lub zakupić hotel. Pytanie, co dalej? Oprócz zakupu gruntu pod budowę, zdobyciu pozwoleń, stworzenia kosztorysu i projektu należy zwrócić szczególną uwagę na funkcjonalność obiektu. To dzięki funkcjonalności i komfortowi towarzyszącemu im podczas wypoczynku goście wystawią naszemu obiektowi przychylne opinie, a to ma bezpośredni wpływ na ilość gości odwiedzających nasz obiekt.

Wyposażenie wnętrz

Jednym z kluczowych elementów sprawnie działającego hotelu, jest jego praktyczność. I tak w pomieszczeniach nie należy ustawiać masy mebli i przedmiotów, które tylko utrudnią pracę pionu sprzątającego.
Należy zadbać by pomieszczenia były urządzone w stylu minimalistycznym, nie zapominając o schludnym wystroju. Aktualnie tego typu trend przywędrował do nas ze Skandynawii, gdzie większość pomieszczeń urządzana jest dość surowo, jednak bardzo praktycznie.

Nowoczesne rozwiązania hotelowe

Pośród wielu dostępnych na rynku nowinek technicznych karty hotelowehttps://www.automatykahotelowa.pl/produkt/korytarzowy-czytnik-kart/ – wydają się szczególnie atrakcyjne. Dzięki zastosowaniu w hotelu elektronicznych zamków i kart podniesiemy nie tylko prestiż samego obiektu, ale także ułatwimy dostęp do pokoi hotelowych. Ponadto mogą one być nie tylko używane pod kątem dostęp do pokoju, ale także gwarantować wstęp na siłownie, do salonu spa, windy czy baru. To dzięki nim wszyscy pracownicy hotelu posiadać będą szybki i niczym nieograniczony dostęp do wszystkich pomieszczeń w budynku. Karty hotelowe posiadają dodatkowo wbudowany czip rejestrujący jej każde użycie, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo nie tylko gości, ale i całe obiektu.

Karty hotelowe – łatwość i praktyczność

Decydując się na wdrożenie systemu kart hotelowych ułatwimy nie tylko pracę personelu hotelowego, ale także przyśpieszymy proces meldowania gości. Dodatkowo rozmiar kart pozwala umieścić je w portfelu lub kieszeni naszych spodni. Co wy wypadku zagubienia lub kradzieży karty? Recepcja ma obowiązek wydać pracownikowi bądź gościowi nową kartę, anulując całkowicie dostęp zagubionej karty do całego systemu hotelowego. Ponadto sama powierzchnia karty może być wykorzystana jako powierzchnia reklamowa, promującą na przykład dodatkowe usługi dostępne na terenie obiektu.
Koszt całego systemu jest dość znaczny. Powinno się jednak brać pod uwagę ile udogodnień ze sobą niesie. Wdrożenie systemu kart hotelowych podnosi nie tylko prestiż naszego hotelu, ale sprawia, że zyskujemy przewagę nad lokalną konkurencją. A jak powszechnie wiadomo, wyróżnienie się na tle konkurencji jest kluczowe przy prowadzeniu sprawnego i dochodowego biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *