Inwestycja w system Jira – czy warto?

„Papierkowa robota”. Chyba każdy przedsiębiorca wie doskonale, co to pojęcie oznacza. Setki dokumentów, faktur, umów, potrafią być zmorą dla niezorganizowanych pracowników. Jak nie zagubić się w tej przykrej rzeczywistości? Warto zainteresować się, czym jest integracja systemu Jirahttps://jirasolutions.pl/jakim-celu-wdrozyc-system-jira/.

Obieg elektroniczny

Platforma biznesowa Jira to potężne i opłacalne narzędzie, które pomoże naszej firmie w uporządkowaniu obiegu dokumentów. Integracja systemu Jira z naszymi systemami pozwala ułatwić kreowanie dokumentów w sposób elektroniczny i przesyłanie ich pomiędzy oddziałami firmy. Już nie trzeba przeszukiwać tysiące stron dokumentacji papierowej (którą niestety nadal trzeba gromadzić – wynika to z przepisów polskiego prawa), aby znaleźć interesujące nas informacje. Nie trzeba także wysyłać ich w sposób fizyczny lub po ich zeskanowaniu – wszystko odbywa się poprzez program informatyczny, który oferuje Jira Solutions. Znacznie przyspiesza to obieg dokumentów.

Informatyczny system obiegu dokumentów pozwala także na szybkie układanie generowanych dokumentów i ich archiwizację. Dzięki temu można choć trochę zmniejszyć „zabawę” dokumentacją w formie papierkowej, która przy ogromie obecnych operacji, mogłaby być wyjątkowo żmudna i trudna.

Czy warto skorzystać z systemu Jira?

Na rynku obecnych jest kilka programów, które pozwalają zarządzać dokumentacją w sposób elektroniczny. Jednym z nich jest wspomniany poprzednio Jira Solutions. Służy on typowo do prowadzenia cyfrowej dokumentacji oraz zarządzania projektami. Posiada wiele funkcji, które można połączyć z systemami wewnętrznymi przedsiębiorstwa.

Integracja systemu Jira z systemami naszego przedsiębiorstwa umożliwia nam przesyłanie i ewidencjonowanie wszelkiego rodzaju wniosków (w tym urlopowych), upoważnień, faktur VAT, umów, kwestionariuszy. Dzięki niemu możemy przygotować również zapotrzebowanie na zaopatrzenie, dokumentację finansową oraz projektową.

Dzięki systemowi ułatwiona zostaje dokumentacja papierowa. W prosty sposób można przenieść cyfrową bibliotekę przedsiębiorstwa w formę fizyczną. Wystarczy wpisać odpowiedni numer sygnatury, w którą wyposażony jest każdy dokument. Jest to wygenerowana przez system nalepka z kodem kreskowym. Sygnatury te są przypisywane do kodu cyfrowego dokumentu, co pozwala w kilka minut znaleźć potrzebny dokument w archiwum.

Warto wdrożyć ten system

Wszystkie powyżej wymienione plusy oprogramowania Jira pozwalają stwierdzić, że warto zainwestować w ten system. Platforma ta oferuje także oprogramowanie do zarządzania projektami. W łatwy sposób można dodawać kolejne zadania i przydzielać je pracownikom. Powiadamia także o zbliżających się terminach realizacji. Dzięki Jira można sprawdzać postępy prac w danym zadaniu. Wymiana informacji na ten temat następuje płynnie i szybko.

Inwestycja w system Jira powinna zwrócić się nam w stu procentach. „Czas to pieniądz”, a to oprogramowanie pomoże nam w zaoszczędzeniu go w znacznym stopniu. Jira Solutions jest rozwiązaniem, które przyda się w każdej firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *